Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye eşış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çısoy bir Bilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak ama başına öne çısoy en büyük oranda ilaç bâtınerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu büyük adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği düzı izam etmek talip Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın genel reisıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun veri kepezarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek artırma çaldatmaışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen başlangıçarı mazmunında ülkesini durmadan söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent başlangıçvuruları ile de meşhurdur. 143 tane başlangıçvurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedi vüruten olaylarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında artık gerçek bir mahir olmasıyla bile kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda büyük bir öneme ehil olan Alkoçlar, Dünya çapında mekân edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk öğün sürülen flavonol glikozit esaslı çıkmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise avam ortada en çok patent başlangıçvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla adamlık tarihine faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı yardımıyla okşayıcı işçiliklere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse üstelik katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile çıkmak üzere otama yönünde vüruttirdiği üstelikşkeleri keşfederek adamlık tarihine büyük bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese de temelı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tesviye etmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan hızlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca malum şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (üst yardım) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e benzeyen ülkede ruhsatı alınmıştır. Birlik çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birgeniş şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda mekân almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ El ulağısıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca üstelikşkenin birlikte insanoğluna yarayacak işçilikler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta üstıkların geçmesi bâtınin makul bir vakitı beklesek üstelik bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de bâtınerisinden zorlamasız bir halde otama edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Hatta cinsî işçiliklev bozukluğunu da otama eylemek bâtınin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış felakete karşı mukavemetli ve hızlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başlangıçvurularının 2000 adetine benzeyenın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı işçilikleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her vakit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri ev istirahatlarine maruz artan cihan toplumlarında birgeniş alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla alakalı görüşünü beyan eden Spektral Holding Patronaj Yerleşmiş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına gestaltlabilecek en sahih katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine büyük miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna nüsha çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da büyük vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu tutarlığıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde mekân düz vesair bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok büyük bir oranda farmasötik üstelikneşelendiren patentinin kazanç sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk yapan özlük olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın asliye yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni düzında çaldatmaışmalarını durmadan genleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birgeniş posta Türkiye Senenin Bilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil il haricinde kısaca küresel anlamda da birgeniş ödülleri alarak bulduğu farklı önlemların hakkındalığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile bile okşayıcı işçiliklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işçilike yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birgeniş farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken nüsha faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları bulunan Spektral Envestisman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda mekân düz bir zer sahası ile bile başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değişçilikikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun sabit haysiyet veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a yayımcı mızrap ruhsatları ile katkısızlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal madun gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni pay modülü(staking) projemize daimî güvence olarak işçiliktiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Anlatım No.sutaş ve 18.06.2020 yayın tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası çıkmak üzere dü endüstriyel hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan alfabelı açıklamada içtihatlerine mekân maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye büyük eklenmiş haysiyet sağlama potansiyeline ehil bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise saf malzeme gestaltsındaki abesluklar yardımıyla şiddetli derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunma planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine yaraşıklı rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mekân düz inceliklara bakılırsa ayrıca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir