Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair asuman cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir asuman bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına doğrultu veren bir boşlukç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı şeşnda mimarilır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri gibi ferdî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında essah adımları atmaları kucakin tavsiyelerde bulunur ve reviş gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak bucak kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl ortamında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Zaman de insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli dikkat göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya veladet haritası yorumlamak, şahsiyet analizi açmak, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşantıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en anayasa görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve namına nazaran hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyetle bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha okkalı bilim sahibi geçmek istiyorsanız, birşunca terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin kucakin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi kucakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına nazaran belirlenir ve birşunca kişiye nazaran şahsiyet ve gelecekteki olaylar için bilim verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriya 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur kucakin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Veladet haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi evetşamma şekline nişanlık fiyat.

Burç yorumlaması için çok okkalı bilim sahibi geçmek kucakin, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

Terim Fehvaı
Veladet haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçtur. Kişinin kendini tabir ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilim verir.
Natal harita Veladet hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşantıındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşantıındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmeslekimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, essah bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, gelecek tahmini ve daha pek çok sermaye için bilim verme dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir