“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” medlulına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet fiillerinde kullanılırdı.

ılımlı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek yürekin kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli fiillerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda kâin rastgele bir kişyeğin tarif etmek yürekin kullanılmaya mebdelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda kâin kişsonra yahut kurumları tarif etmek yürekin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, söz resmi yahut mezun bir konumda kâin rastgele bir kişyeğin tarif etmek yürekin kullanılmaya mebdelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir