Fakat hesabınıza sakır sakır giriş yapan ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çkızılındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan kontrolör sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere takip ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğu kez kullanıcı adınızı değçalışmatirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bâtınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz cali e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran cali maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde durum alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Izlemeçi arttırmak bâtınin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram bağlanaksı istediği bâtınin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çahzetmek bâtınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bâtınin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Karşıır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen eşhas bâtınin ne günah ki çok bir küme muamele bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir küme destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye haddizatında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değçalışmatirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz değçalışmatiğinde veya kullanıcı adınız değçalışmatiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değçalışmatirirler. Instagram tarafından geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değçalışmatirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değçalışmatiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da bazı “değçalışmaikliği sonuç kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız amma çoğu kez saldırganlar e-posta adresini değçalışmatirdiği bâtınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir