Kâmilen, bir orospuın ya da hizmetin koskocaman miktarlarda satın düzenınması veya satılması medlulına hasılat. Kâmilen satış, çoklukla perişan satımların aksine, ürünleri koskocaman miktarlarda satın alan ve daha sonra bunları küçük miktarlarda satan meslekletmelere ya da müşterilere strüktürlır.

Toptancılık ise, üreticilerden veya dış alımçılardan ürünleri koskocaman miktarlarda satın alan ve bunları daha sonra perakendecilere veya son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin koskocaman miktarlarda satın düzenınması sebebiyle, ürünlerin daha düşük birim maliyeti ile satılabilmesine olanak esenlarlar. Toptancılar antrparantez, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı edinmek derunin farklı ürünlerin bulunmuş olduğu birmebzul kategoride ürün sunabilirler.

Kâmilen ticaret, birmebzul endüstride bulunabilir ve çoklukla ürünlerin maliyetini azaltmak isteyen küçük ve koskocaman meslekletmeler aracılığıyla kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu toptan satın alınır ve daha sonra müşterilere perişan olarak satılır. Hatta, bir inşaat şirketi inşaat malzemelerini toptan satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde daha fazla kar elde edebilir.

Toptancılar, çoklukla ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin emniyetli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin esaslı ürünleri esaslı zamanda almasını esenlar. Toptancılar antrparantez, perakendecilerin ve son kullanıcıların gereksinimlerine onat farklı ürünler sunarak rakiplik kazanımı esenlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler derunin birmebzul kazanım sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını fazlalıkrabilirler ve koskocaman miktarlarda satış yapmış oldukları derunin daha fazla hasılat elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sebebiyle ürünleri daha düşük fiyata satın alabilir ve daha düşük maliyetlerle satış yaparak daha fazla kar elde edebilirler.

Fakat, toptancılık iş modeli, bazı dezavantajlar da derunerebilir. Örneğin, toptan satış gerçekleştirmek derunin koskocaman miktarlarda ürün stoku bürümek gerekir, bu da hazır para rahatışını etkileyebilir ve meslekletmeler derunin riskli kabil. Hatta, toptancıların müşterilerine daim ürün tedarik edebilmeleri ve rakiplikçi fiyatlar sunabilmeleri derunin, tedarik zinciri yönetiminde titiz olmaları ve hızlı yanıt tesviye kabiliyetlerinin olması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir