Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, etkili lisans eğitimini Erkli Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Organizasyon sahaında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe bellik kuruluşu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece terbiye sektöründe familya olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çdüzenışmalar yürüten KALKO, birgeniş futbol, sepet topu çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde dünya aldığı Yüceçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kanatı sıra Türkiye’nin en kebir özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda dünya almaktadır.

KALKO, terbiye sahaında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birgeniş cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir